Olga Helene Jespersen, 18961972 (aged 76 years)

Name
Olga Helene /Jespersen/
Given names
Olga Helene
Nickname
Tante Lene
Surname
Jespersen
Married name
Olga Helene /Schulze/
Birth February 10, 1896

Death of a husbandCarl Friedrich Wilhelm Schulze
June 14, 1956 (aged 60 years)
Ribe, Danmark
Latitude: N55.32810 Longitude: E8.75948 Google Maps™ Bing Maps™ OpenStreetMap™

Address: Grydergade 16 Ribe
Burial of a husbandCarl Friedrich Wilhelm Schulze
June 19, 1956 (aged 60 years)
Death November 6, 1972 (aged 76 years)
Note: Kolding Dagblad har et match på Olga Helene Schulze d. 7. november 1972 bag betalingsmuren. Jeg anslår, hun er død dagen før.
Family with Carl Friedrich Wilhelm Schulze
partner
Carl Friedrich Wilhelm Schulze
18701956
Birth: September 26, 1870Berlin, Deutschland
Death: June 14, 1956Ribe, Danmark
herself
Carl Friedrich Wilhelm Schulze + Anna Kathrine Lund
partner
Carl Friedrich Wilhelm Schulze
18701956
Birth: September 26, 1870Berlin, Deutschland
Death: June 14, 1956Ribe, Danmark
partner’s partner
18741937
Birth: April 28, 1874 29 25Stursbøl Skov, Jels, Vejen
Death: April 28, 1937Ribe, Danmark
Marriage
Marriage: November 3, 1894Oksenvad Kirke, Oksenvad, Haderslev, Danmark
10 months
step-son
Reinhold Schulze
18951973
Birth: September 4, 1895 24 21Haderslev, Danmark
Death: March 16, 1973Bramming, Ribe, Danmark
17 months
step-son
18971914
Birth: February 2, 1897 26 22Haderslev, Danmark
Death: March 20, 1914Alberta, Canada
15 months
step-daughter
Mimi Schulze2.jpg
18981988
Birth: April 30, 1898 27 24Haderslev, Danmark
Death: August 1, 1988Ribe, Danmark
2 years
step-daughter
Death

Kolding Dagblad har et match på Olga Helene Schulze d. 7. november 1972 bag betalingsmuren. Jeg anslår, hun er død dagen før.

Birth
Name
Death
Media object
Media object
Note: Familie og venner er samlet i anledning af Mimi Schulzes 10 års jubilæum i konditoriet i Ribe.
Media object